חסרים לכם ויטמינים בגוף? זה בשבילכם

הגוף שלנו זקוק לויטמינים. אם יש לנו חוסרים בגזרה זו המצב עלול להחמיר ולגרום לבעיה בריאותית. חשוב לתת לגוף ויטמינים להם הוא זקוק.

ויטמין – מהמילה הלטינית "ויטה" שמשמעותה חיים. בויטמין רכיבים חיוניים ובלעדיו לא ייתכנו חיים. האדם לא יוכל לשרוד. ויטמין הוא בעצם כל חומר אורגני שהכרחי לגוף ודרוש לו בכמויות קטנות אומנם, אך עדיין הכרחי. חשוב שנבין – הגוף לא יכול לייצר את הויטמין בכוחות עצמו ולכן אנו מקבלים אותן ממקורותיו השונים, בדר"כ באמצעות אכילה של מזונות שעשירים בויטמינים. ישנם מקרים יוצאים מן הכלל שלא חופפים להסבר זה אך הם נחשבים מקרי גבול בהם חלק מהויטמינים מיוצרים על ידי הגוף עצמו, כמו למשל ויטמין D שאצלנו בני האדם נוצר על העור במפגש עם קרני השמש.ויטמינים ומינרלים

הויטמין מסייע לנו בפעילות המטבולית והמערכתית שלנו, בעיבוד אבות המזון, בהפקת האנרגיה מהמזון שאנו אוכלים, מסייע בבניית כדוריות הדם, ביצור הכימיקלים שמפעילים את מערכת העצבים ומסייעים בפעולות העיכול. בנוסף, הויטמין חיוני למניעת מחלות, הוא מפחית את הסיכון לחלות במחלות קשות כמו סרטן ומחלות הלב. חלק מהויטמינים הינם נוגדי חמצון ולכן יש שיאמרו שהם מאטים את קצב ההזדקנות. בויטמינים אין קלוריות מכיוון שהם אינם חלק מאבות המזון.