טיפול בצלוליט והצרת היקפים

הסטנדרטים של המראה הנתפס כיפה השתנו במרוצת השנים, לבלי היכר. כך, למשל, אם במאות הקודמות אנשים בכלל ונשים בפרט היו נחשבים יפים יותר ככל שהיו דשנים יותר בגופם, הרי שכיום – למרות כל המאמצים לשינוי התפיסה – נחשבים אנשים ליפים יותר ככל שהם יותר רזים. אידיאל היופי של ימינו הוא אשר היה מתפרש כמראה כחוש וחולה. במצב זה, אנשים רבים מחפשים כל דרך אפשרית לטיפול בצלוליט ולהצרת היקפים. טיפול בצלוליט והצרת היקפים

טיפול בצלוליט, הצרת היקפים ותעשיית האשליות

למרבה הצער, אף על פי שמאמצי הסברה רבים מושקעים בניסיון לשנות את התפיסה הרווחת כי רזה יותר = יפה יותר, המאה ה-21 הביאה עמה אתגרים ובעיות נוספות. כאילו הדוגמנים והדוגמניות של העבר לא היו קשים מספיק לחיקוי, הרי שעם ההתקדמות בטכנולוגיות המחשוב, תוכנות עריכת תמונות הביאו לקידום אידיאל הרזון לרמות הנתפסות על ידי גורמים מקצועיים רבים כלא אנושיות. כך, למשל, רבות הן הדוגמניות, אשר רזות ונאות ככל שתהיינה, עוברות טיפול דיגיטלי לטיפול בצלוליט ולהצרת היקפים, פשוט על ידי החלקת צלוליט והצרת ההיקפים באמצעות כלי עריכה פשוטים.

במצב שכזה, לא זו בלבד שאנשים ונשים מן השורה אינם מסוגלים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים הנ"ל, אלא שגם הדוגמנים והדוגמניות, מושא הערצתם של גברים ונשים בכל הגילאים, אף הם אינם עומדים בו. כאשר מדובר באוכלוסיה בוגרת יותר, השפעות מגמה זו מתבטאות בפנייה לכל מיני תכשירים, מכשירים וטיפולים שנועדות לטפל בצלוליט ולסייע בהצרת היקפים. העיתונים והטלוויזיה עמוסים בפרסומות אשר מבטיחות "תוצאות מהירות וגוף מושלם, ללא מאמץ…" כאשר מדובר בבני נוער, ובמיוחד בבנות נוער, המצב חמור יותר, שכן השאיפה ליישר קו עם אידיאל היופי עלול לבוא לידי ביטוי בהפרעות אכילה, בדיכאונות ובנזקים לבריאות.

אפשר לבכות על אידיאל היופי הלא-הגיוני אשר פושה בתרבותנו. אבל כל עוד הוא כאן, לא מן הנמנע כי אנשים ינהגו לפיו. במצב זה, יש לוודא לפחות כי אנשים בכל הגילאים ינהגו באחריות. למבוגרים האחריות לנהוג בתבונה, ולהבדיל בין האפשרי לבלתי אפשרי. על ההורים לשמור, הן על עצמם ולהוות דוגמה אישית להתנהלות אחראית בנושא המראה החיצוני, והן על ילדיהם. עליהם לשמור על עיניים פקוחות ולוודא כי בנותיהם ובניהם זוכים לתזונה בריאה ולמנוחה ראויה בגיל זה, שהינו קריטי להמשך התפתחותם ולבריאותם הפיסית הנפשית בהמשך חייהם.