באילו מקרים כדאי לשקול פניה ליועצת נישואין?

במרבית מערכות היחסים הזוגיות עלולים להיווצר מצבים שיובילו את בני הזוג לפנות ליועצת נישואין. מצבים אלו משתנים ממערכת יחסים אחת לשניה אך ישנן בדרך כלל כמה נקודות דמיון שחוזרות על עצמן בנישואים. פניה לייעוץ זוגי של זוג נשוי בדרך כלל עולה בשל בעיה שבני הזוג לא מצליחים לפתור באופן עצמאי. כמו כן, ישנם זוגות נשואים שרואים לנכון ללכת ליועצת לענייני זוגיות על בסיס שבועי, גם כאשר אין בעיה משמעותית ביחסים שלהם. זוגות אלו רואים בתהליך של ייעוץ זוגי חלק בלתי נפרד מתחזוק מערכת היחסים ביניהם.

מתי לפנות ליועץ נישואין?

לא ניתן לומר חד משמעית מתי צריך לפנות ליועץ זוגיות מכיוון שלכל זוג יש את הגבול שיוביל לבקשת סיוע של יועץ נישואין. לרוב, זוגות נשואים שפונים ליועץ נישואין אלו זוגות שמרגישים כי הם נקלעו למצב בעייתי ולא מצליחים להיחלץ ממנו. פעמים רבות זוגות מגיעים ליועצת נישואין בגלל בגידה או בשל חשד לבגידה. מצב מסוג זה נפוץ למדי וגורם להמון כעסים ותסכול בין בני הזוג. ייעוץ זוגי יכול לסייע משמעותית ולהתוות לבני הזוג את הדרך למציאת הפתרון.

בנוסף, ישנם זוגות שפונים ליועצת נישואין משום שהם מרגישים כי הם לא מספיק קרובים זה לזו. בתחילת הזוגיות, כאשר רק מכירים זה את זו או ממש לאחר החתונה – בני הזוג נוטים לבלות יחד, יש להם יותר זמן אחד לשנייה, עדיין אין ילדים או קשיים כלכליים. לאחר החתונה, בדרך כלל הדברים נוטים להסתבך ועם חלוף השנים עלולים בני הזוג לחוש כי הם התרחקו. לעיתים, מצב זה גם מוביל לטשטוש הרגש אחד כלפי השנייה ובשל כך נהוג לפנות ליועצת זוגיות מוכרת ומומלצת שתוכל לסייע להם לחזור ולחוש בנוח ובבטחה בזוגיות.

בשל השגרה השוחקת או בגלל בעיות אחרות, ישנם בני זוג שמעידים כי הם הפסיקו לקיים יחסי מין או שהם ממעטים לגעת זה בזו. רוב האנשים שנקלעים למצב זה אינם מרוצים מזה ורוצים לפתור אך לא מצליחים. לעיתים נהוג לשלב בתהליך של ייעוץ זוגי גם ייעוץ מיני, אשר יכול להועיל לבני הזוג בבעיה הנפוצה הזו.

במה יוכל לעזור יועץ נישואין לבני זוג במשבר?

יועץ נישואין, כשמו כן הוא, יכול לייעץ לבני הזוג איך להתנהל ומה לעשות על מנת להחזיר את הנישואים שלהם אל המסלול החיובי והבריא. לכל יועץ ישנה גישה שונה והתנהלות אחרת, אך המטרה היא זהה: לסייע לבני הזוג.